Isparta-Davraz-Kayak-Merkezi

Davraz, Akdeniz bölgesinin Göller yöresinin, Eğirdir ve Kovada Gölleri arasında yükselen ve Isparta Ovasını kuşatan dağlardan biridir. Son zamanlarda Davraz kayak merkezi oldukça gözde yerlerden biridir. Erciyes ve Sarıkamış’tan sonra en fazla tercih edilen yerlerden biri haline gelmiştir.

Kayak severler ve kış tatili düşünenler için Davraz kayak merkezini önerebiliriz. Davraz, geniş ve modern pistleriyle her seviyedeki kayak severleri karşılamaya hazır. Konumu ve çoğrafi konumu bakımından ulaşımı da oldukça kolaydır. Ulaşım kolaylığı sadece Türkiye’den değil Avrupa ve Rusya’dan da yoğun bir talep görmektedir.

Davraz Kayak Merkezi Ne Zaman Açılır?

Kayak severlerin merakla takip ettiği konulardan biride Davraz sezonu ne zaman açılıyor? Davraz’da sezon Aralık ayının başında açılıp Mart ayının ilk haftasına kadar devam etmektedir. Bu tarihler arasında ziyaretçilerini beklemektedir. Acele edin, yerinizi ayırtın.

İyi Tatiller…

Davraz’da Nerede Kalınır?

Kayak severlerin en çok sorduğu sorulardan biri de nerede konaklayacaklarıdır. İşte Davraz’da kalınabilecek yerler:

  • Sirene Davraz Hotel
  • Isparta Davraz Hotel (Davraz kayak merkezine 5 km)

Davraz Kayak Merkezi Nereye Bağlı?

Davraz Dağı, 2635 m zirve yüksekliği ile, Akdeniz Bölgesi’nin Göller Yöresi’nde, Eğirdir ve Kovada Gölleri arasında yükselen ve Isparta Ovası’nı kuşatan dağ kütlelerinden biridir. Davraz Dağı-Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi, Isparta il merkezinin 26 km güneydoğusunda bulunmaktadır.

 Davraz Dağı Kaç Metredir?

Davraz dağı 2,637 metredir.

Davraz’a Ne Zaman Gidilir?

Davraz’ın en yoğun olduğu dönem ise Ocak ve Şubat aylarıdır. Özellikle sömestr tatilinde ailece kayak tatili yapmak isteyenler tarafından sıkça tercih edilen Davraz bu dönemde oldukça kalabalık olmaktadır.

İyi Tatiller Dileriz…


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here