Erciyes-Kayak-Merkezi

Erciyes kayak merkezi, kayseri şehir merkezine 25 km mesafede bulunmaktadır. Kış aylarında kayak sporuna meraklı olanlar için muhteşem bir yerdir. Deniz tatiline göre, kayak tatilleri genelde adrenalin ve tutku doludur. Erciyes dağı coğrafi açıdan kayak sporuna elverişli olmasından dolayı kış aylarında misafirlerini ağırlamaktadır. Pistlerin geniş ve uzun olması misafirlerin yüzünü güldürmektedir.

Erciyes hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Erciyes Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Erciyes dağı, kayseri merkeze 25 km uzaklıktadır. Özel aracınız ile rotanızı oluşturduysanız Kayseri’den 25 km sonra bembeyaz görüntüsü ile muhteşem tatilinize ulaşmış bulunmaktasınız. Yolculuğunuz hava yolu ile gerçekleşmişse indikten sonra taksi ile Erciyes’e ulaşmanız çok kolay olacaktır. Yolculuğunuz şehirler arası otobüs ile gerçekleştiyse taksi veya Erciyes’e giden minibüslere binebilirsiniz. Erciyes’e giden pek çok minibüs ya da otobüs bulmanız oldukça kolaydır.

İyi Yolculuklar Dilerim…

Erciyes’te Ne Yapılır?

  • Kayak takımı kiralayarak muhteşem bir gün geçirebilirsiniz. Kayak yapmayı bilmiyorsanız ilk deneyiminiz olacaksa kendinize hemen bir kayak hocası bulabilirsiniz. Kayak hocası için; konakladığınız tesisten yardım isteyebilirsiniz.
  • Kayak yapmak istemiyorsanız kızak kiralayabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede kızak temin edebileceğiniz yerler mevcuttur.
  • Teleferik ile muhteşem manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.
  • Erciyes’in olmazsa olmazı sucuk ekmektir. Sucuk ekmek yemeden dönmemelisiniz. Hemen hemen her tesiste bu lezzete ulaşabilirsiniz.
  • Partilere katılabilirsiniz.

Erciyes’te Kayak Sezonu

Kayak severlerin beklediği haber geldi. Kayak sezonu açıldı. Hava şartlarına bağlı olarak Aralık başı itibari ile başlayıp Mart ortasına kadar devam etmektedir. Tüm kayak severlere,

İyi Tatiller Dilerim…

Erciyes’te Kar Var Mı?

Evet Erciyes’te kar var. Kayak merkezinin bulunduğu alan beyaza büründü. Pist sizleri beklemekte. Hemen yerinizi ayırtın.

Gezmek insanın dertlerini unutturur, insanı kendine getirir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here