Doğal-Tonik-Yapımı

Cildinizi pırıl pırıl yapacak erkek ve kadınların uygulayacağı doğal yöntemlerle tonik yapımı oldukça basittir. Gözenekleriniz arttıkça siyah nokta ve sivilce oluşumu çoğalır. Yaşınız ilerledikçe gözenekleriniz cildinizin yaşlanmasına neden olabilir. Sıkı bir cilt istiyorsanız sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra buzla sıkılaştırabilirsiniz. Haftada bir kez yüz peelingi uygulayabilirsiniz. Gelelim doğal sıkılaştırıcı toniğe;

Doğal Sıkılaştırıcı Tonik Yapımı

Yeşil elma kabuklarını bir doğrayıcıdan geçirin. İçerisine salatalık ekleyin. Hazırlamış olduğunuz karışımın içerisine bir kaç damla gül suyu ve portakal yağı ekleyin. Portakal yağının sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır.

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı her akşam cildinizi temizledikten sonra uygulayabilirsiniz. Uygulamış olduğunuz bu karışımı 15 dakika cildinizde bekleterek durulayabilirsiniz.

Cildinizin sıkılaşması önemli uygulamalardan biri ise maden suyudur. Maden suyunun cilt üzerinde etkisi büyüktür. Dilerseniz buz kalıplarında dondurabilir , dilerseniz direkt olarak uygulayabilirsiniz.

Dondurarak uygulamak istiyorsanız bir şişe maden suyunu buz kalıplarına dökün her sabah uyandığınızda buz eriyene kadar cildinize uygulayın.

Direkt olarak uygulamak istiyorsanız bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilt Gözenekleri Sıkılaştırmanın Önemi

Cilt sağlığı oldukça önemlidir. İnsan cildi bir çok katmanlardan oluşur. Bu katmanların zarar görmemesi için cildimize iyi bakmamız gerekmektedir. Yaşlanmayı geciktirmek, cildimizin ışıl ışıl taze görünmesine dikkat etmeliyiz. Aşırı soğuk ve aşırı sıcaktan kaçınmalıyız. Özellikle güneş ışınlarına karşı tüm önlemlerimizi almalıyız. Güneş koruyucu kremi yaz kış kullanmamız gerekmektedir.

Sağlıklı bir cilt genellikle kişinin yaşam tarzına bağlıdır. Sigara ve alkol kullanımından kaçınmamız gerekmektedir. Hem cilt sağlığımız hem kendi, sağlığımız açısından önemlidir. Cilt sağlığımız için düzenli uyku uyumamız gerekmektedir.

Sıkı Bir Cilt İçin Ne Yenir?

Sıkı bir cilt için öncelikle su tüketimine dikkat etmemiz gerekmektedir. Cilt sağlığınızı düşünüyorsanız bol bol sebze ve meyve tüketmelisiniz. Özellikle aç karnına bir adet elma cildinizin daha sıkı görünmesine fayda sağlayacaktır. C vitamini içeren meyveler ve sebzelerin tüketimi de cildinize faydalı olacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here