Günlük-Makyaj-Modelleri-ve-Önerileri

Gün İçerisinde cildimiz tüm olumsuz etkenleri içerisine çeker. Makyaj yapmadan önce cildimizi öncelikle makyaja hazır bir hale getirmemiz gerekmektedir. Taptaze ve canlı bir cilde makyaj yapmak daha iyi görünmemizi sağlayacaktır. Sabahları uyandığımızda cildimize zaman ayırmamız biraz zor gelebilir. Ancak günlük makyaj yapmak oldukça pratiktir. Yazımızın devamında sizlere vereceğimiz tüyoları bulabilirsiniz.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Sabah uyandığınızda ilk işiniz yüzünüzü güzelce yıkamak ve yüzünüzü yıpratmadan kurutmak olacaktır. Yüzünüzü yıpratmadan diyoruz çünkü havlu kullanımınız sert ve bastırır bir şekilde olmamalıdır. Cildinizin çabuk yaşlanmasına neden olur. Daha sonra arındırıcı bir tonik kullanabilirsiniz. Ben bunun için doğal gül suyundan faydalanıyorum. Sizlerde deneyebilirsiniz. Size iyi gelen günlük kullandığınız bir nemlendirici sürerek 15 dakika yüzünüzü dinlenmeye bırakmalısınız. Bu esnada diğer hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Hazırlıklarınız tamamlandıktan sonra planlamış olduğunuz makyaj malzemelerinizi alarak makyajınıza başlayabilirsiniz.

Günlük makyaj kullanımında olabildiğince sade tonlar kullanmalısınız. Işıltılı ve parlak tonlardan kaçınmalısınız. Işıltılı ve parlak tonlar sizlere gece daveti izlenimi verecektir. Cilt tipinize en uygun kapatıcı ve allık tercihi yapmalısınız. Günlük makyajınızda eğer cildinizi kapatmak gibi bir probleminiz yoksa allık, rimel ve ruj çok hoş görünmenizi sağlayacaktır. Şeftali tonları genelde günlük makyaj kullanımı için doğru bir renk seçeneğidir. Günlük makyajınızda öncelikle gözlerinizden başlamalısınız. Daha sonra dudak ve allık. Detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kapatıcı Nasıl Kullanılır?

Cilt tipinize uygun kapatıcınızı ferahlamış cildinize uygulayabilirsiniz. Daha sonra göz çevresi kapatıcınızı uygulayın. Kapatıcı işleminiz bittikten sonra aynı tonlarda bir far ile göz kapaklarınızı kapatmanız hoş bir görünüm sağlayacaktır.

Rimel Nasıl Kullanılır?

Far ve kapatıcı işleminiz bittik sonra rimel işlemine geçebilirsiniz. Kirpiklerinizin kıvrımlı görünmesini istiyorsanız kirpik kıvırıcı ile destek sağlayabilirsiniz. Kıvırdığınız kirpiklerinizin önce üstüne daha sonra alt kısmına rimelinizi sürebilirsiniz.

Allık Nasıl Sürülür?

Rimel işleminiz bittikten sonra yanaklarınıza tatlı bir görünüm kazandıracak olan şeftali tonundaki allığınızı elmacık kemiklerinize iki yanağınızı içinize çekerek uygulayabilirsiniz. Bu uygulama ile abartılı bir görünüm yerine orantılı bir görünüm elde edeceksiniz.

Ruj Nasıl Sürülür?

Tüm işlemleriniz bittikten sonra doğal tonlardaki rujunuzu da sürerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Güne hazırsınız.

Günlük Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

  • Cilt tonunuza uygun kapatıcı ,BB ya da CC Krem.
  • Hafif tonda far.
  • Rimel.
  • Allık.
  • Ruj.
  • Dudak Kalemi.

Günlük Makyaj Fiyatları

Doğrusunu söylemek gerekirse bir fiyat vermek mümkün değildir. Her kozmetik markasının kendine ait fiyatları bulunmaktadır. Sizlere tavsiyemiz ürünlerinizin tarihinin geçmemiş olduğuna dikkat etmelisiniz. Makyaj malzemelerinizi bir yıldan fazla kullanmamalısınız.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir hususta bilmediğiniz markaları almamalı, en doğru ürünü tercih etmelisiniz. Cilt tipinize uygun içerisindekileri kontrol ederek almanızda faydalı olacaktır.

İyi Alışverişler Dileriz…

Not: Makyaj malzemelerinizde kulanmış olduğunuz fırçalarınızın temizliğine önem göstermelisiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here