Uludağ-Gezi-Rehberi-ve-Otelleri

Uludağ, Bursa İline bağlı Türkiye’nin en büyük kayak sporlarının yapıldığı yerdir. Uludağ Marmara bölgesinin en yüksek dağıdır. Havaların soğuması ile birlikte muhteşem kar manzarası yaşayacağınız yerler arasına Uludağ’ı ekleyebilirsiniz. Ayrıca efsane Uludağ gazozunun da anavatanıdır. Uludağ yerli ve yabancı pek çok turist ağırlamaktadır. Yazımızın devamını okuyarak tatil rotanızı hemen belirleyebilirsiniz. Umarım faydalı olur.

Kış sezonunu kayak tatili olarak değerlendirmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerlerden biridir. Kayak keyfinin yanı sıra, köfte yiyebilir eşsiz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Uludağ manzarasını seyretmek istiyorsanız teleferiği denemenizi mutlaka tavsiye ederim.

Uludağ’da Kayak Sezonu

Uludağ’a karın düşmesi ile beraber kayak sezonu açıldı. Kış Turizmi denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biride Uludağ’dır. Uludağ’da kayak sezonu Aralık ayının girmesi ile başlar, Mart ayının sonuna kadar devam etmektedir. Ankara, İstanbul ve İzmir’den ağırlıklı olmak üzere pek çok misafirini ağırlamaktadır. Sezonun tadını Uludağ’da çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Uludağ Nasıl Gidilir?

Uludağ’a gitmek için öncelikle Bursa’ya ulaşmanız gerekmektedir. Uludağ’a gitmek oldukça kolaydır. Kendi aracınız ile seyahat ediyorsanız rotanızı Bursa’ya yönlendirmelisiniz. Bursa’dan sonra Uludağ. Otobüs ile yolculuk yapıyorsanız Bursa’da indikten sonra minibüs ve otobüs bulmanız oldukça kolaydır. Dilerseniz taksi ile de yolculuk yapabilirsiniz. Otogardan Uludağ’a gitmek için sık sık bir vasıta bulacaksınızdır.

Uludağ’da Kar Var Mı?

Kayak severlere müjde Aralık ayının başında beklenen kar yine Uludağ’ı beyaza bürüdü. Bembeyaz örtünün tadını çıkarmak istiyorsanız hemen kayak malzemelerinizi alıp, rotanızı Bursa’ya çevirmenizi tavsiye ederiz.

İyi Tatiller…


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here