Uyurken-Kilo-Vermenin-Yolları

Uzman araştırmacılar tarafından yapılan çalışmalarda yatak odası sıcaklığının metabolizma üzerinde faydalı olduğu anlaşılmıştır. Güzel bir uyku uymak istiyorsanız yatak odanızın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.

Uyurken Kilo Verebileceğinizi Hiç Düşündünüz Mü?

Yapılan araştırmalar sonucunda uyku süresince yatak odasının sıcaklığını kontrol altında tuttuğunuz zaman kahverengi yağ hücreleri yani kalorilerin yakılması için sıcaklık üreten yağ hücrelerinin harekete geçtiğini iddia etmektedirler. Kahverengi yağ hücrelerinin faaliyete geçmesi metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.

Uyurken Nasıl Kalori Yakabilirim?

Kalori yakmanın en güzel yolu metabolizmayı hızlandırmak ve canlı tutmaktır. Metabolizmayı hızlandırmak içinde sürekli hareket halinde olması gerekmektedir. Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsünde yapılan çalışmalarda oda sıcaklığı düşürülerek uyunduğunda metabolizmanın hızlandığını gözlemlemişlerdir.

Kalori Yakmak İçin Uyurken Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalıdır?

Yapılan araştırmalarda 30 sağlıklı yetişkin 24 C derece ve 19 C derece odalarda uyutuldu. 19 derecede uyuyanların %7 daha fazla kalori yaktıkları tespit edildi. Bunun nedeni ise vucut ısısı olan 37 C dereceyi koruyabilmek için vucudun uyku sırasında çalışıyor olması olarak açıklandı.

Bu araştırmayı yapan kişi olan Francesco Saverio Celi, 19C derecede geçirdiğiniz her 24 uyku saatinin fazladan 100 kalori yakmanıza yardımcı olabileceğini paylaşıyor.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here