Çörek Otu Faydaları ve Yağının İnanılmaz Mucizesi

Yaklaşık 14 farklı türü bulunan çörek otunun vücuda pek çok faydası bulunmaktadır. İlk ekildiğinde sulama işlemi takip edilmeli ve bol bol sulanmalı. Çörek otu kumlu topraklara yetişmektedir. Olgunlaştıktan sonra tohumları pek çok derde devadır.

Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

Çörek otunun faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Her derde devadır da diyebiliriz. Yine de kullanırken bir uzmana başvurulmalıdır. Gelelim faydalarına kronik astıma ,bronşite, öksürüğe, kabızlığa, bağırsaklara, ateş düşürmeye, eklem ağrılarına, uyku problemlerine, burun tıkanıklığına, nezleye, gribe, kan basıncına iyi gelmektedir.

Çörek-Otu-Faydaları

Peygamber Efendimizden Çörek Otunun Faydaları

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ‘Ölüm dışında hiçbir hastalık yoktur ki, çörek otunda onun için bir deva bulunmasın’ diye belirtmiş olduğu bu hadis-i şeriften de anlaşılacağı gibi her derde devadır.

Hastalıklarda Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?

Geleneksel ve tamamlayıcı bu otun neredeyse her derde deva olduğu söylenmektedir. Fakat yine de bir uzamana başvurulmalıdır. Özellikle alerjisi olanlar ve hamileler bir uzamana danışmadan tüketmemelidir.

Çörek Otu Nasıl Tüketilmeli ve Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu; hamur işlerinde yemeklerde kısacası damak zevkinize göre her yerde kullanılmaktadır. Ayrıca bir çok derde deva olduğundan ister tohum halinde bir tatlı kaşığı çiğneyerek ister toz halinde çiğneyerek de tüketilir.

Çörek otu yağı ise; yine bir tatlı kaşığı suyunuza ya da meyve suyu gibi içeceklere karıştırılarak ve vücuda ağrılar için masaj yapılarak kullanılır.

Çörek Otu ve Yağının Zararları Nelerdir?

Çörek otunun ve yağının her hangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat yine de hamilelik dönemi ve alerjik reaksiyonlara karşı bir uzamana danışılmalıdır.

Hangi Yemeklerde Çörek Otu Kullanılır?

Elbette damak zevkinize göre istediğiniz yemek çeşidinde kullanabilirsiniz. Fakat ağırlıklı olarak; salatalar, peynirler ve hamur işlerinde kullanılmaktadır.

Çörek Otu Aç Karına Nasıl Tüketilir?

Bir tatlı kaşığı çiğneyerek ve ya yağını suya karıştırarak tüketebilirsiniz.

5 Günde 5 Kilo Verdiren Çörek Otu Diyeti Nasıl Yapılır?

Gelinlik giyme , tatil planları, doğum sonrası kilolardan kurtulmak isteyenler için şok diyet çörek otu diyetidir. Hızlı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacak en faydalı otlardan biri çörek otudur.

Her öğünlerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı çörek otunu beş gün boyunca çiğneyerek tüketip ardından bol bol su içmelisiniz. İstediğiniz kiloya ulaşıncaya kadar her beş günde bir tekrar edebilirsiniz. Sağlıklı zayıflamalar.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here