Rüyada-Deniz-Görmek-Ne-Anlama-Gelir

Rüyada deniz görmek mülke, ilime, kazanca, işte yükselmeye, bol ve hayırlı kazanca işaret ettiği gibi bazı durumlarda da günaha, tövbeye, tehlikeli işe delalettir. Ayrıca deniz devlet olarak yorumlanır. Kişinin deniz üzerindeki hareketleri yada yaptıkları devletten göreceği menfaat yada zararla yorumlanır. Deniz görmek kişi için genelde hayırlıdır, kişinin muradına ereceğine, arzu ettiği şeylere kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Denize Girmek

Rüyada deniz devlet ile saltanat ile yorumlanır. Bundan dolayı denize girdiğini gören kişi devlet dairelerinde işe başlar, şayet kendisi zaten devlette çalışıyorsa o zaman derecesi artar. Yeni bir statü kazanır. Ayrıca devlette üst kademede olan görevlilerle tanışır ve kendisine bir çok menfaatleri dokunur. Denize girmek her türlü kişi için hayır yüklüdür. Rüya sahibinin dertlerinden, sıkıntılarından , hastalıklardan, borçlardan kurtulacağına da işarettir.

Rüyada Deniz Kenarında Oturmak ya da Yatmak

Rüyasında denizin kenarında oturduğunu yada yattığını gören kişi kısa bir süre sonra devlette bir işe başlar. Devletten bir kazanç sağlayacağına veyahut öğrenci ise kendisine faydalı olacak bir ilim tahsil edeceğine delalettir.

Rüyada Denizden Su Almak veya Bir Kaba Deniz Suyu Doldurmak

Rüyasında denizden su almak istediğini gören kişi devletten yardım ister. Bu yardım maddi boyutta olduğu gibi manevi bir sıkıntının da giderilmesiyle alakalı olabilir. Deniz suyunu bir kaba doldurduğunu gören kişiye ise Allah ihsanda, ikramda bulunur. Arzu ettiği şeyleri Allah ona nasip eder.

Deniz Suyunun Azaldığını veya Çekildiğini Görmek

Rüyasında deniz suyunun azaldığını yada çekildiğini görmek, devletin maddi yönden ekonomik olarak sıkıntı yaşayacağına delalet eder. Devletin ekonomik sıkıntı içine girmesi halka eza vereceğinden kişiler arasında tartışmalar ve kavgalar başlayacaktır. Büyük bir kaosun habercisi olabilir.

Rüyada Denizin Üstünde Batmadan Durduğunu Görmek

Rüyada denizin üstünde batmadan durduğunu gören kişiye ummadığı bir yerden fayda gelir. Rızkının artacağına ve ömrünün bereketli olacağına işaret eder. Ayrıca devletten kendisine gelecek olan bir hayra da işaret eder.

Rüyada Denizden Yüzerek Sahile Çıktığını Görmek

Rüyasında denizi yüzerek geçtiğini gören kişi dertlerinden kurtulur, hasta ise şifa bulur, borçlu ise borcunu öder kısacası bu rüya kişi için Allah’ın bir ihsanıdır. Yalnız kişinin denizde yüzmesi, zorsa sıkıntı çekiyorsa ve buna rağmen kıyıya çıktıysa dertlerinden kurtulur ama bu dertlerden kurtulmakta o denli yorucu ve zahmetli olacaktır. Sıkıtı yaşamadan yüzüp kıyıya çıktıysa bu denli dertlerinden kolayca kurtulacak demektir.

Rüyada Bulanık veya Çamurlu Bir Denizde Yüzmesi yada Boğulması

Rüyasında bulanık bir denizde yüzmeye çalışan kişi başına gelen dertten, gamdan, kederden, kurtulmaya çalışır ama bunun için çok emek harcar. Burada boğulduğunu gören kişinin ise başına büyük bir felaket gelir. Büyük bir günah işlemiş olabilir, bundan dolayı kişinin hemen istiğfar etmesi gerekmektedir. Ayrıca bulanık deniz kişinin faydasız bir ilimle haşır neşir olduğuna da delalettir.

Denizde Boğularak Öldüğünü Görmek

Denizde boğularak öldüğünü gören kişi şehit olur yada günah işler. Deniz güzel ise parlak ve ışıl ışılsa kişinin denizde boğulması, amellerinin güzel olduğuna ve bu kişinin şehit olduğuna yahut şehit sevabı aldığına delalettir. Denizin suyu pis ve kara yada bulanık ise bu taktirde kişi büyük bir günaha girmiş demektir. Helal olan rızka haram karıştırmıştır. Allah’a asi gelen ve onun nimetlerine şükretmeyen bir kul olduğuna da işaret eder.

Rüyada Dalgalı Deniz Görmek

Rüyada görülen hırçın ve dalgalı deniz kötü bir yöneticiye, adil olmayan halkına zulmeden bir başkana işarettir. Dalgalı deniz ayrıca kişinin başına gelecek olan musibete, fitneye, zorluğa eza ve cefaya da işaret eder.

Rüyada Dalgalı Denizde Yüzdüğünü Görmek

Rüyasında dalgalı bir denizde yüzdüğünü gören, o halkı yöneten insanlardan eziyet görür. Sıkıntıları ve dertleri artar. Dalgalı denizde yüzerken ne kadar eziyet çekiyorsa gerçek hayatta da o kadar eziyet çekecek demektir. Dalgalı bir denizde dalganın nereden geleceği belli olmadığı için kişinin başına gelecek olan musibetlerin de nereden ve nasıl geleceği belli değildir. Ayrıca dalgalı deniz kişinin iftiraya uğrayacağına, arkasından konuşulacağına ve bundan dolayı herkesin zarar vereceğine işarettir. Cehennem ateşiyle de tabir edilir.

Rüyasında Denizde Yıkandığını veya Abdest Aldığını Görmek

Rüyasında denizde yıkandığını veya abdest aldığını gören kişi günahlarından kurtulur. Güzel bir denizde yıkanmak kişinin dertlerinden, sıkıntılarından, üzüntülerinden, hastalığından ve günahlarından kurtulacağına işarettir. Kötü bulanık bir denizde yıkandığını görmek ise kişinin büyük bir günah işlediğine, beklemediği yerlerden zarar göreceğine, üzüleceğine işarettir. Ayrıca bulanık ve kötü bir denizde yıkanmak devletten gelecek olan bir zarara güzel bir denizde yıkanmakta yine devletten gelecek olan bir hayra işarettir.

Rüyada Denizden Su İçtiğini Görmek

Rüyasında denizden su içtiğini gören güzel bir hayra nail olur. Devlet büyüklerinden bir menfaat göreceğine, ummadığı bir yerden kazanç elde edeceğine, ilim tahsil edeceğine mülke ve ahlaka işarettir. Denizin suyunun tamamını yada büyük bir kısmını içtiğini görmek ise büyük mertebelere ulaşacağına, ilim tahsil edip kendini o alanda geliştireceğine, büyük hayır ve iyiliklere, şifaya delalet eder.

Rüyada Denize Düşmek

Rüyasında denize düştüğünü gören kişi bereketin içine düşmüştür. Deniz, devlet olarak yorumlandığından rüya sahibinin büyük bir hayır elde edeceğine, devletin yardımda bulunacağına işarettir. Ayrıca devlette işe başlayabilir veya derecesi yükselebilir. Deniz ilim olarak da yorumlanır. Kişinin ilim tahsil edeceğine, kendisini geliştireceğine ve vatanına milletine hayırlı bir iş yapacağına da delalettir.

Rüyada Denize Dalmadığını Görmek

Rüyada denize dalmak, denize girmek, denize düşmek aynı boyutta yorumlanır. Her biri kişi için büyük bir nimet ve rızıktır. Bu rüyayı gören kişi dertlerinden kurtulur yeni bir işe girer yada derecesi yükselir. Yüksek mevkilere ulaşabilir. Deniz ayrıca ilim ve irfan ile de yorumlanır. Bundan dolayıdır ki kişinin ilminde, anlayışında, kavrayış gücünde bir yükseliş olur.

Rüyada Denize Açıldığını Görmek

Rüyada denize açıldığını görmek devlet işlerine karışacağına, ganimet ve bol kazanç elde edeceğine, ilim ve irfanın artacağına işarettir. Kişi güzel bir denizde yüzüyorsa kendisine hayır ulaşır, kötü bir denizde yüzüyorsa şer ulaşır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here