© 2017 Bilgi Gezegeni - Tüm Hakları Saklıdır.

Bilginin Gezegeni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rüya Tabirleri
  4. »
  5. Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Gelir? Diş Bize Neyin Habercisidir?

Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Gelir? Diş Bize Neyin Habercisidir?

Bilgin Bilgin - - 10 dk okuma süresi
465 0
Rüyada-Diş-Görmek-Ne-Anlama-Gelir

Rüyada diş görmek genelde aile efradına akrabaya işaret eder. Üst dişler genelde baba tarafına, alt dişlerde anne tarafına işaret eder. Özellikle üst ön iki diş baba, amca, anneye; alt ön iki diş ise evlatlara yada kardeşlere işarettir. Rüyada dişleri güzel düzgün sıralı bir şekilde görmek kişinin büyük bir hayra nail olacağına; kötü çirkin çürük dişler ise rüya sahibinin başına musibetlerin geleceğine delalettir.

Rüyada Dişin Kırıldığını veya Düştüğünü Görmek

Rüyasında dişinin kırıldığını veya düştüğünü gören akrabalarından ailesinden birisini kaybeder yada bir daha göremeyeceği bir şekilde ortadan kaybolur. Düşen diş üst ise baba tarafından birilerine, alt tarafta ise anne tarafında ki akrabalara işarettir. Özellikle ön iki diş kişinin baba, amca, annesine, alt iki diş ise kardeşlerine yada evlatlarına yorumlanır. Dişin kırılması, hastalıkla ve büyük bir belayla yada mal kaybıyla da yorumlanır.

Rüyada Dişlerinin Altından yada Gümüşten Olduğunu Görmek

Rüyada dişlerinin altından olduğunu görmek, farklı şekillerde yorumlanır. Altın diş kişinin evine haram gireceğine yediği yemeğin, kazandığı malın haram olduğuna, hastalanacağına ve benzinin sararıp bitap düşeceğine işarettir. Ayrıca altın diş bazı yorumlarda da kişinin mal kazanacağına, servetinin artacağına, girdiği işte başarılı olacağına evlat sahibi olacağına yada bekarsa evleneceğine delalettir. Gümüş diş ise kişinin kazanacağı helal paraya işaret olup , kendisinin güç kazanacağına insanların gıpta ederek bakacağına yorumlanır.

Rüyada Diş Çıktığını Görmek

Rüyasında düşmüş dişlerin yerinde yeni dişler çıktığını gören, evlat sahibi olur yada bekarsa evlenir, malında bir artış olur, küskün olduğu dostlarla tekrar barışır. Dişin çıkması her türlü hayrı beraberinde getirir. Yalnız çıkan diş temiz, güzel ve parlaksa rüya sahibinin başına güzel şeyler gelir; kötü, yamuk, çürük sararmış yada kararmışsa başına kötü şeyler hastalık, kaza, mal kaybı gibi belalar gelir.

Rüyada Dişin Arasından Et yada Kan Çıkması

Rüyada dişin arasında et yada kanın çıkması, rüya sahibinin gıybet ettiğine yada iftira attığına bundan dolayı büyük bir günaha girdiğine işarettir. Ayrıca et yada kan kişinin halka yada aile efradına diliyle eziyet ettiğine, onların kalbini kırdığına işarettir. Eti dişlerinden çıkarmaya yada kanı temizlemek yapmış olduğu hatayı fark edip tövbe etmesine işarettir.

Rüyada Dişlerinin Kamaştığını Görmek

Rüyasında dişlerinin kamaştığını gören kişinin başına küçük bir musibet gelir ve kolayca bu beladan kurtulur. Ayrıca bütün dişlerin kamaşması akrabaları tarafından rencide edileceğine yalnız bırakılacağına, işarettir. Ama bu dargınlık kısa süreli olacak ve tekrar barışacaklardır.

Rüyada Diş Çekmek Diş Çıkarmak

Rüyasında dişin çıktığını yada çekildiğini gören akrabalarıyla ilişkiyi bitirir. Bir daha barışmamak üzere küserler. Rüyada çekilen dişin arasından kan geliyorsa bunun büyük bir günah olduğuna ve vebalin, günahın rüya sahibinin başına olduğunu gösterir. Diş başkası tarafından çıkarılıyorsa birileri, akrabalarıyla arasını bozar.

Rüyada Diş Fırçalamak Misvaklamak

Rüyasında dişlerini fırçaladığını, misvakladığını yada temizlediğini gören kişinin sıkıntıları, dertleri ortadan kalkar. Ayrıca dişlerini fırçalamak yada misvakla temizlemek kişinin temizliğe önem veren titiz bir kişi olduğunu, Hz. Muhammed’in sünnetine uygun davranışlar yaptığını ve her konuda mükemmelliyetçi bir yapısının olduğunu gösterir.

Rüyada Dişlerin Seyrek Olduğunu Görmek

Rüyada dişlerinin seyrek olduğunu görmek akrabalarıyla aralarının açık olduğuna dargın ve kırgın olduğuna işarettir. Ayrıca akrabalarından kendisine bir hayrın dokunmayacağı ve uzun süre bir hayra kavuşamayacağı anlamına gelir.

Rüyada Diş Fırçası Görmek

Rüyada diş fırçası görmek kişinin temizliğe verdiği önemi gösterir. Diş fırçası kişinin başında olan bir takım belalardan musibetlerden kurtulacağına delalet eder. Önünde yeni iş imkanlarının olduğuna malının artacağına, dostluklarını pekiştireceğine işarettir.

Rüyada Diş Ağrısı Çekmek

Rüyada çekilen diş ağrısı kişinin işlemiş olduğu büyük bir günaha işaret eder. Kişinin hemen yaptıklarını gözden geçirerek tövbe etmesi gerekir. Ayrıca diş ağrısı kişinin başına gelecek olan bir sıkıntının olduğuna, mal kaybedeceğine, kaza geçireceğine delalettir. Diş ağrısı ne kadar şiddetliyse sıkıntıda o kadar büyük demektir. Diş ağrısını gidermek için ilaç kullandığını gören, sıkıntılarını hafifletmek için yardım görecektir.

Rüyada Dişlerin Çürümüş yada Siyahlaşmış Olduğunu Görmek

Rüyasında dişlerinin siyahlaştığını yada çürümüş olduğunu görenin başına bir musibetin geleceğine, kaza geçireceğine yada mal kaybedeceğine, hastalanacağına işarettir. Ayrıca siyahlaşmış dişler kişinin ailesinden birilerinin büyük bir hata yapacağına ve bundan dolayı rüya sahibinin mahcup olacağına delalet eder. Bu dişleri temizlediğini gören yada bu dişleri çektiğini gören, başına gelen dertlerden, hastalıklardan, musibetlerden kurtulur.

Rüyada Beyaz ve Parlak Diş Görmek

Rüyada görülen beyaz yada parlak diş, rüya sahibi için büyük bir müjdedir. Ne mutlu o kişiye ki belalardan uzaklaşır, büyük bir kazanç elde eder, başına güzel hayır dolu fiiller gelir. Hayırlı bir eş, evlat, iş sahibi olabilir. Girmiş olduğu bir sınavda başarılı olabilir ve hayallerine kavuşabilir. Bu rüya her türlü hayır doludur. Ayrıca kişinin işlemiş olduğu büyük bir sevaba da işaret edebilir.

Rüyada Ağrıyan Dişi Çektirmek

Rüyayı gören kişinin zor zamanları atlatıp borcundan, hastalığından, huzursuzluğundan kurtulup daha güzel mutlu günlere erişeceği anlamı taşımaktadır. Rüya sahibinin ailesi de dahil kendilerini kötü hissetmelerine sebep olan kişilerden kurtulacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada Diş Yaptırmak

Rüyasında diş yaptıran kişi yeni kararlar alır. Hayatının gidişatı tamamen değişir. Yeni arkadaşlıkları samimi ortamları olur. Rüya sahibi bekarsa evleneceğine ve yeni bir aileye gireceğine ve evliliğin kendisi için hayır dolu olduğuna işaret eder. Dertlerinden sıkıntılardan belalardan kurtulur.

Rüyasında Yeni Doğan Bir Bebeğin Diş Çıkardığını Görmek

Rüyasında yeni doğan bir bebeğin diş çıkardığını görmek rüya sahibinin başına bir musibetin geleceğine işaret eder. Ayrıca diş sayısı ne kadar fazlaysa rüya sahibinin başına o kadar fazla bela gelir.

Rüyada Diş Macunu Görmek

Rüyasında diş macunu gören kişinin sıkıntılarını ortadan kaldıracak bir müjdenin olduğuna delalettir. Diş macunu diş temizliği için şarttır. Bundan dolayı dertlerin ortadan kaldırılması, içindeki sıkıntının hafiflemesi için bir takım olayların vuku bulacağına delalet eder. Eğer diş macunuyla fırçaladığını görürse işte o zaman dertlerinden tamamen kurtulmuş olur. Yeni bir işe girmiş, borcunu ödemiş, farklı yerlerden kazançlar elde etmiş olabilir.

Rüyada Protez Diş veya Takma Diş Görmek

Rüyada takma diş yada protez diş gören umulmadık yerlerden hayra kavuşur. Eli bolarır, gönlü ferahlar, hastalıklardan kurtulur, yeni bir işe girer, evlenir veyahut bir çocuğu olur yada çocuk edinir. Yalnız dişler güzel,parlak ve düzgünse hayra; kötü çarpık, sararmış ve çürümüşse şerre gebedir.

Rüyada Dişlerin Uzadığını veya Büyüdüğünü Görmek

Rüyasında dişlerinin büyüdüğünü yada uzadığını görmek aile yada akrabalar arasında doğacak münakaşaya kavgaya işarettir. Bütün dişlerin uzaması yada büyümesi, bütün akrabalarla aralarının bozulacağına, dargınlık ve husumetin artacağına delalettir. Üst dişlerin büyümesi baba tarafıyla, alt dişlerin büyümesi ise anne tarafıyla münakaşaya girileceğine işarettir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir