© 2017 Bilgi Gezegeni - Tüm Hakları Saklıdır.

Bilginin Gezegeni

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rüya Tabirleri
  4. »
  5. Rüyada Balık Görmek Neye İşarettir? Balık Ne Anlama Gelir?

Rüyada Balık Görmek Neye İşarettir? Balık Ne Anlama Gelir?

Bilgin Bilgin - - 8 dk okuma süresi
856 0
Rüyada-Balık-Görmek-Ne-Anlama-Gelir

Rüyada balık görmek genel itibariyle hayra yorulur. Yalnız balık büyüklüğüne tazeliğine çiğ yada pişik olmasına göre farklı yorumlar içerir. İnsanın rüyasında balık yakaladığını yada tuttuğunu görmesi kişi için bir hayra işaret olup sevineceğine, kazancının artacağına işarettir. Denizde yada ırmakta tutulan balıklar ise kişinin eline geçecek olan maddi imkanlara yada yeni işlere işaret eder. Çiğ balık mutluluğa pişmiş balık ise ilme ve yolculuğa delalet eder.

Rüyada Büyük Balık Görmek ve Yakalamak

Rüyasında büyük balık gören yada yakalayan kişi ganimet elde eder. Sevinçli haber, bol kazanç, evlilik gibi güzel bir şekilde yorumlanır. Büyük balık genel olarak rüya sahibinin başına gelecek olan hayra delalet eder. Kişi sınava girmiş ise onda başarılı olur, bir işe başlamış ise onda yükselir veya bol para kazanır, kendisine miras kalabilir yada yaptığı amellerinin mükafatının büyük olduğuna işaret eder.

Rüyada Balık Tutmak Yakalamak veya Avlamak

Rüyasında balık tuttuğunu gören sevinçli ve güzel haber alır. Tuttuğu balıklar büyükse müjdeli habere, bol kazanca, küçükse sıkıntıya musibete işaret eder. Denizde balık avlamak devlet işine, ırmakta balık avlamak müjdeli habere delalettir. Havuzda yada yapay havuzlarda balık avlamak ama balıkları kaçırmak kendisine borcu olana kişilerin borcunu ödememesi hatta bunları borcunu inkar edeceğine işarettir. Küçük büyük balığı birlikte avladığını görmek kişiye hem güzel hemde kötü haber geleceğine işarettir.

Rüyada Birden Fazla Balık Görmek ve Yakalamak

Rüyada çok fazla büyük balık yakaladığını görenin, ganimet elde edeceğine, mutlu ve güzel haberler alacağına işaret olup, küçük balıkta bunun tam tersidir. Küçük balık kişinin sıkıntıya uğrayacağına, başına küçük belaların geleceğine, kişiye eza veren şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Küçük balık kılçıklı olduğundan ve eti az olduğundan insana yerken eziyet verir. Bundan dolayı küçük balık görmekte kişi için eziyet ve sıkıntı anlamına gelir .

Rüyada Balık Pişirmek veya Kızartmak

Rüyasında balık kızarttığını gören kişi ilim tahsili yapacağına bundan dolayı yolculuk yapacağına işarettir. Ayrıca birilerinin davetine icabet edeceğine, geziye çıkacağına ve birilerinde misafir olarak kalacağına da işaret eder.

Bulanık Suda yada Kuyuda Balık Avlamak

Bulanık suda balık avladığını gören kişi üzülür. Dert ve sıkıntısı artar, işinde olumsuz şeyler gerçekleşir, hastalanabilir, ummadığı yerden bir musibet , borç gelebilir.

Denizde Irmakta yada Barajda Çalışan Birisinin Yatağında Balık Görmesi

Geçimin sudan ya da balıkçılık yaparak sağlayan birisinin yatağında balık görmesi o kişinin hastalanacağına, felç geçireceğine yada öleceğine işaret eder.

Rüyada Balık Tuzladığını Görmek

Rüyasında balık tuzladığını gören kişi malından yada kazandığı paradan uzun süre fayda görür. Bereketli bir mal kazandığına işaret eder. Tuz balığı uzun süre taze tuttuğu için bu şekilde yorumlanmıştır. Ayrıca kişinin işlemiş olduğu bir hayra da delalet eder.

Rüyasında Bozulmuş yada Kokmuş Balık Yediğini Görmek

Rüyasında bozulmuş balık yemek kişinin büyük bir günaha gireceğine işarettir. Eğer kişinin yanında taze balık yada taze yemekler olmasına rağmen bu kokmuş balığı yerse bu kişi haram yollara başvurur. Kazancına bile bile haram karıştırır. Eğer evliyse zina ederek haram olan bir ilişkiyi yapmış olur.

Rüyasında Karada Toprakta Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyasında karada balık tuttuğunu gören kişi ummadığı yerden nasiplenir. Beklenmedik yerden rızka kavuşur. Miras kalabilir. Bu rüya kişi için sevinç ve mutluluğa, dertlerinden kurtulmaya, bol rızık elde etmeye işarettir.

Deniz ve Irmak Balıklarının Yer Değiştirdiğini Görmek

Rüyasında denizde ki balıkların ve ırmaktaki balıkların yer değiştirdiğini görmek, devletteki askeri nizamın bozulacağına, askerlerin emre itaatsizliklerinin artacağına, Ülke genelinde yada bölgesel bir kaosun yaşanacağına işaret eder. Başka bir yoruma göre de devletteki memurların azledilip yerine iltimas yoluyla başka insanların getirileceğine delalettir.

Rüyada Yunus Balığı Görmek

Rüyada Yunus balığı gören kişi dertlerinden kurtulur, başına güzel hallerin geleceğine işarettir. Yunus aleyhis selamın balığın karnından kurtulup refaha ve mutluluğa kavuşmasına binaen kim bu balığı rüyasında görürse sıkıntılarından kurtulur. Yoksulsa zenginleşir, dertliyse dertlerinden kurtulur, borçluysa borcunu öder, hastaysa şifa bulur. Ayrıca yunus balığı görmek kişinin tövbe ettiğine ve bu tövbenin kabul edildiğine de delalettir.

Rüyada Balık Yemek

Rüyada balık yemek hayırlı işlere, güzel haberlere işaret olup balığın içini temizlemeden yemek ise kişinin iftira attığını, insanların arkasından dedikodu yaptığına farklı entrikalar tuzaklar kurduğuna, yediğinin haram olduğuna işaret eder. Balığı çiğ tüketmek rızka, pişmiş tüketmek ise ilim tahsiline ve yolculuğa işarettir.

Rüyada Olta veya Ağ ile Balık Avlamak

Rüyasında olta ile balık avladığını gören kişiye hayır erişir. Yalnız kişiye gelecek olan hayır azdır. Ağlarla balık avladığı gören ise kendisine birçok hayırın geleceğine işarettir. Yakaladıkları balık büyük ise güzel haberler alacağına, ganimet elde edeceğine, başarı kazanacağına delalettir.

Rüyada Balık Beslediğini Görmek

Rüyasında balık beslediğini gören kendisine gelecek olan bir hayır için mücadele ediyordur. Balıklar büyükse kendisi için büyük bir başarının müjdenin yaklaştığını, işinde terfi edeceğine, sınavlarda başarılı olacağına delalettir. Küçük balık beslemek ise kendi eliyle kendisine zarar vereceğine küçük sıkıntıları atlatacağına işarettir.

Rüyada Yakaladığı Balığı Kaçırdığını Görmek

Rüyasında balık yakaladığını ama elinden kaçırdığını gören kişi, eline geçen fırsatları değerlendiremeyeceğine, zarara uğrayacağına işarettir. Denizde balık yakalayıp kaçırdığını görmek, devlet dairesinde işlerini halledemeyeceğine, devlette görev alan birisi ise işinden atılacağı yada ceza alacağına işaret eder. Küçük su birikintisinde yada havuz da balığı kaçırdığını gören ise kendisine borçlu olan kişilerin borcunu ödemeyeceği, borcunu inkar edeceği anlamına gelir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir